Serwis Biascan Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej powstał w 1999 roku i uzyskał autoryzację SCANIA. W budynku przy ul. Białka 83 w Białej Podlaskiej znajdowały się dwa kanały przelotowe które mogły pomieścić 4 stanowiska obsługowo-naprawcze oraz część biurowo-socjalną oraz dział handlowy zajmujący się sprzedażą nowych samochodów ciężarowych SCANIA.

Przez lata 1999 do 2005 roku serwis SCANIA poszerzał grono stałych klientów i zdobywał ich zaufanie. Wzrastała sprzedaż nowych samochodów marki SCANIA w rejonie bielskim. W roku 2007 firma Biascan postanowiła rozbudować serwis o kolejne trzy kanały. W dobudowanej części warsztatu świadczymy usługi napraw powypadkowych, prostowania ram samochodów ciężarowych: SCANIA, RENAULT TRUCKS, DAF, MAN, VOLVO MERCEDES, IVECO.

Mamy więc kilkunastoletnie doświadczenie w tym zakresie. Do 2010 roku ukształtował się wykwalifikowany personel i grupa doświadczonych mechaników, którzy ukończyli szereg szkoleń produktowych i technicznych potwierdzonych certyfikatami SCANIA. Szkolenia obejmowały tematy:

  • naprawę silinków i skrzyń biegów pojazdów Scania,
  • układ zasilania SCR, EGR,
  • ogrzewanie EBERSPACHER, WEBASTO,
  • układ pneumatyczny WABCO,
  • układ klimatyzacji,
  • osi BPW, SAF w naczpech,
  • i wiele wiele innych.

Serwis od samego początku pozytywnie przechodził audyty DOS (Dealer Operating Standard) które były gwarancją usług na jednolitym poziomie niezależnie od lokalizacji warsztatu Scania. I tak DOS 1, DOS2 i ostatni DOS3.

W latach 2011 – 2014 serwis W Białej Podlaskiej dołączył do grupy serwisów Renault Trucks, mając możliwość przeszkolenia personelu jak i zdobycie nowych umiejętności pomogło zwiększyć zakres wykonywanych usług. Tym samym budowa pojazdów z rodziny Volvo, Renault Trukcs i Mack nie stanowi żadnego problemu.